Pages

19 Ocak 2022 Çarşamba

MENTAL OLARAK TAM BÖYLEYİM..


 ahahahah aynen aynen..:):)

Dönence..

Nasılsınız minnoş değerli okurlarım, misafirlerim..Ben biliyorum çok tembelim blog ziyaretleri hak getire farkındayım..Yaa zaten uzun zamandan beri ne yazmak ne okumak  içime dönmek istedim, hani bazen hiçbir şey yapmak istemezsiniz ya öyle bir şey..
Özellikle şu covit zımbırtısı oldukça sinir sistemimi bozdu iş yerini falan geçtim artık gülüyorum , ne bileyim ilginç değişik ruh hallerine büründüm bi boşvermişlik bi salmışlık tam ifade edemiyorum..İzlediğim dizi netfilikşşş haric yok gibi birşey, film izliyorum..Dün akşam Benjamin Button u izledim..Çok ilgi ile izledim..Çok öğretisi olan bir film aslında, bugün izlesenize size tavsiye ederim..Hatta üzerinde bir konuşalım..
Hayata nereden baktığımız, neyi gördüğümüz neyi anladığımız..
Dönence :):)
 hadi şarkısınıda iliştireyim şuraya:)
görüşmek üzereeeeeee:)


14 Ocak 2022 Cuma

Sevgili herkesler..Selammm..Nasılsınız..
Ben Covitim kızımda covit..Karantinadayız.
Covıtin benim bünyemdeki yansımasını aynen yukardaki görsel açıklamış, bir iyi bir kötü, bir tepkili bir tepkisiz bakalım kısmet 5. günümüzdeyiz..
ilk gün işyeri ile ilgili inanılmaz gerginlik yaşadım..Tabiki bunu tüm marka için söyleyemeyiz kişi bazında yazıyorum..Nerdeyse neden covit oldun diye bir taşlanmadığım kaldı, :):) Şubenin anahtarı bende ilk gün bilemedik testte yaptırmadım e ne yapcam anahtarı ışınlama ile veremeyeceğime göre şubeye gittim, insancıklar evden çalışıyor hadi düzenleri bozulmasın diye akşama kadar idare ederim dedim sonuçta gittim artık şubeye, fenalaşınca izin almak durumunda kaldım evden çalışanlardan biri benim yerime şubeye geldi konu bu yani ..Neden ben gelmişimde efendim ya tüm sülalesi covit olup ölürse, tööbe tööbe  yani ne diyim şaka gibi, hayır işin ilginç yanı şu..Şubenin hijyen personelinin eşi covit oldu diye şubeye gelmemiş (benden 2 gün sonra oluyor bu ) yerine geçici görevle personel göndermişler 1 gün full çalışmış aaaa ertesi gün şubeye gelememiş neden çünki covit olmuş ahahahahah sinirden gülüyorum yanlış anlamayın lütfen..
eeee ne oldu şimdi beni taşladıkları gibi işyerinide taşlasalar ya ..Hasta ruhlu insanlarla bir arada olmak cidden zor hele hele belirli bir yaştan sonra daha da zor.Allah akıl fikir ve vicdan versin.
Amin.
 

12 Aralık 2021 Pazar

YAZMALARIM


 

Hiç oldu mu size de ben şu hayatta bi şey olucam diyip boş boş kendinize baktığınız? Benim oldu hemde çok ..Burada asıl olan bunu kendine söyleyebilmek.

Selam okuyucuğum..Uzun bir ara verdik yazmalara devam..Yazmalardan anlayan zihinlere ..

Kafamın içi benim mutfak çekmecesi gibi oldukça dolu, gözlerim ışıkları seçiyor ve tanıyor..Çok tatlı bir uyku hali..

Kahvem nerede?

Görüşür, konuşuruz yine..


14 Ağustos 2021 Cumartesi

KAYIP ŞEHİR


Merhabaaaaaa....
Öncelikle uzun süredir buraları boşladığım ve yorumlara gereken zamanda cevap yazmadığım için çok özür dileyerek başlamak istiyorum..Anlayın işte biraz kayıp zamanlar..İçimden yazmak gelmedi hani böyle yaş kaç olursa olsun kendini aradığın dönemler olur ve bir türlü olgunlaşmaz ergen kalırsın ya öyle birşey..Uzunca bir zamandır suskunum ve çevrem ne kadar kalabalık olursa olsun bir yalnızlık hakim üzerimde..Aynı Üzeyir abi gibi  ben de uzunca zamandır konuşmayı bıraktım dinliyorum sessizce ve bu aslında güzel bir şey..Yaşam denilen şu komik oyunda biraz daha huzurlu keyifli ve pozitif yani benim deyimimle minnoş hallerimi korumaya çalışıyorum çünki gerçekten insanlar çok kötü..Çok korkutucu ve bu masumiyeti korumak da çok zor..Asıl olan aşkı, asıl olan dostluğu, asıl olan sohbeti ve asıl olan beni, duyduğum gördüğüm ve hissettiğim her alanda arıyorum ve karşıma kayıp bir şehir çıkıyor..
Hepsi bu..
Kahvemi içiyorum, misler gibi.. 

27 Temmuz 2021 Salı

BEN YORULDUM HAYAT


 

Ben yoruldum hayat, gelme üstüme
Diz çöktüm dünyanın namert yüzüne
Gözümden gönlümden düşen düşene
Bu öksüz başıma gözdağı verme
Gözümden gönlümden düşen düşene
Bu öksüz başıma gözdağı verme
Ben yanıldım hayat, vurma yüzüme
Yol verdim sevdanın en delisine
O yüzden ömrümden giden gidene
Şu yalnız başımı eğdirme benim
O yüzden ömrümden giden gidene
Şu yalnız başımı eğdirme benim
Ben pişmanım hayat, sorguya çekme
Dilersen infaz et, kar etmez dilime
Sözlerim ağırdır dokunur kalbe
Şu suskun ağzımı açtırma benim
Sözlerim ağırdır dokunur kalbe
Şu suskun ağzımı açtırma benim

Başka söze gerek var mı?
Bence yok..

23 Temmuz 2021 Cuma

CENNETTEN MUCİZELER


Kaderin bizim için planladığı bambaşka mucizeleri var...

Sadece bana güvenin ve bu filmi izleyin..
Son zamanlarda izlediğim en iyi film.

Nasılsın okuyucuğum..Ya bu arada kimler beni okuyo onuda bilmiyorum ya aahahaha öyle kendi kendime yazıp çiziyorum keyifli keyifli..
Okuyanlar bir yorum bırakın helede kaç kişi olduğumuzu bilelim :)

Son zamanlarda bana ilham veren, kendimi daha iyi hissetmemi sağlayan güzel filmler arayışı içerisindeyim..Bu filmi fragman izlemeden (fragman seyretmeyi sevmem) konusuna bakmadan öylesine açayım dedim ve çoook etkilendim..
Tüm acılarımızdan, tüm hayal kırıklıklarımızdan, bizim mutsuz ve ya huzursuz hissetmemize neden olacak belirli yada belirsiz olan herşeyden en sağlam bir şekilde arınmamızı sağlayan tek şey..
İyi biri olmak, iyi kalabilmek, iyi düşünebilmek..
Bu iyilik dediğim kavram saf olmak ve tüm olanları onaylamak değil tabiki..Hikayeyi kendi varoluş çabası içerisinde sevgiyle hatırlayabilmek , empati yapmak,.Çok basit gibi gözüksede şu kaos dünyada inanılmaz zordur bu kadar huzurlu olabilmek..Kendi kabuğumuzdan ve güvenli alanımızdan çıkıp daha adım attığımız ilk anda senin o tüm pozitif enerjini emen ve hayretler içerisinde seni bir canavara dönüştüren korkunç ve ilginç yaratıklar var çünki çevremizde..Hırs kazanma ve ego çamuruna bulanmış ilginç bir topluluk mensupları..Onlar içerisinde yara almadan ayakta kalabilmek çok zordur ..İyi korunmak gerekir..
İyiliği korumak bile bir meziyet artık dünyamızda..
Ne yazık ki..


 

20 Temmuz 2021 Salı

AYNI İNSAN OL(A)MAMAK..
 

Yine kaldık mı başbaşa

Öyle yorucu bir gündü ki yarım gün yoğun mesai sonrası bütün bir gün yattım..Ne elim kalktı ne kolum..Cildimde bir kaç gündür anlamsız kızarıklıklar oluyor, alerji ilacı almak durumunda kaldım yarın mini bir gezi var umarım uyuklamam..

Gecenin bu saatindeki yazıları seviyorum..Benim başbaşa yalnız kendimle kalmış hallerim..Vazgeçmiş geri çekilmiş durmuş dinlenmek istemiş tüm hislerim..Çok değil bir sene önceki zamanlarım ..Aynı insan değilim, zamanın karşıma çıkardığı süprizleri iyi karşıladım el üstünde tuttum gülümsedim ve onları en iyi şekilde ağırladım ama şimdi artık olması gereken yere bırakma vakti ve ben biraz sitemliyim..Ah be Sezen hadi söyle de dinleyelim..

Ağlattın beni gece gece..

İnsanın çok sevdiği bir şarkısı olmalı..